top of page
114_Punk_20211211.jpg

 POHYB, EMOCE, CHARAKTER

OSTROVY POHYBU 2 - CITOVÁ ALCHYMIE & ELIXÍRY POHYBU

so 30. 4.

|

Studio Punk Jóga, BRNO

OSTROVY POHYBU 2 - CITOVÁ ALCHYMIE & ELIXÍRY POHYBU

Alchymii můžeme definovat i jako hledání moudrosti a alchymistovým cílem je sebezdokonalování. Nosným tématem tohoto workshopu bude cit a pocit, a to, jaký je jejich dopad na naše tělesné struktury. Tak jako alchymisté budeme vyrábět "pohybové elixíry", které vybudí nějaký druh citu...

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události

Čas a místo

30. 4. 2022 9:00 – 17:45

Studio Punk Jóga, BRNO, Tábor 2858/43b, 612 00 Brno

O události

Alchymie... v každém z nás to rozezní jemně odlišnou vibraci toho, jak vnímáme význam slova alchymie, a co si myslíme, že alchymie je.  Někteří si vybaví známou knihu Alchymista od Paula Coelho, jiní si vybaví mastičkáře ze středověku a nebo nám vyvstane kultovní film Pekařův císař a Císařův pekař.... ty jejich zkumavčičky, lektvary.... patláma, patláma, paprťála, paprťála ....  a tááák....

Soudobí alchymisté definují ALCHYMII takto:  "Alchymie je nauka o přeměnách nejen hmoty, ale i duše. Od chemie se podstatně liší a to duchovním rozměrem.  Alchymie je pozůstatkem jakési dávné univerzální přírodní vědy, která zkoumala vzájemné působení lidstva a světa.  Je zde vědomí neoddělitelnosti a souvztažnosti.  Alchymii můžeme definovat i jako hledání moudrosti a alchymistovým cílem je sebezdokonalování.

Nosným tématem tohoto workshopu bude cit a pocit, a to, jaký je jejich dopad na naše tělesné struktury.  Tak jako alchymisté budeme vyrábět "pohybové elixíry", které vybudí nějaký druh citu a ten se následně otiskne jako pocit do tkání.

1. ELIXÍR - VYUŽITÍ POTENCIÁLU DÝCHÁNÍ NEJEN PRO STABILIZACI - Vašek

2. ELIXÍR - PRO HRUDNÍK JAKO PEVNOST UCHOVÁVAJÍCÍ SRDCE - Michal

3. ELIXÍR - PRO UVOLNĚNÍ EMOCÍ PRO SRDCE V POHYBU - Danča

4. ELIXÍR - ALCHYMIE CITŮ V POHYBOVÉ IMPROVIZACI - Vašek, Michal, Danča

5. ELIXÍR - TEKUTÉHO ZLATA -AURUM POTABILE - PRO FASCIÁLNÍ SYSTÉM - Vašek, Michal, Danča

Jen drobná ochutnávka...  Pár vět k lekci Michala - ELIXÍR PRO HRUDNÍK.....  " Dvanáct kostěných půlměsíců ukrývá poklad, bez kterého by netloukl život a my bychom tak nemohli objevovat jeho krásy a tajemství.  Hrudní koš je schránkou pro naše srdce. Můžeme říct, že je to takové důmyslné opevnění, které potřebuje volné vnitřní schémata a struktury.  Pevnost a tuhost jsou dva rozdílné pojmy.  Zajímají nás struktury volnosti a pevnosti, které dokážou vystavět v našem tělě pocit funkčnosti a bezpečí... no a přesně skrze tuto optiku se podíváme na srdce a hrudní koš."

Pro tento den lehce upravíme naše motto:  " BUĎ ALCHYMISTOU SVÉHO TĚLA"

Ach, my se tak těšíme!!!

Vaši Michal, Vašek a Danča

Cena: 2300,- Kč

bottom of page