top of page
DSC_6698.jpg

JSME OSTROVY POHYBU

Jedinečný koncept "OSTROVY POHYBU" vznikl spojením tří pohybových specialistů s letitou praxí

v oblasti funkčního pohybu a zdravého životního stylu.

Naším cílem a zároveň i cestou je nabízet propojení souvislostí z oborů fitness a zdraví.

Kořeny naší práce sahají k učení ajurvédy a v pokoře toho, že jsou zde filozofie nás mohutně přesahující, přistupujeme k provázání dalších informací z oblastí jako jsou: Pilates Clinic Method, Jóga zdravě,

Funkční pohyb, DNS, Spiral Dynamic, Myofasciální autorelaxace..   

 

V praxi nabízíme Tématické Workshopy obsahující teoretické části i praktické bloky ve formě skupinového cvičení. Tyto akce pro vás budou inspirací, motivací a hlavně prožitkem plným emocí a zdravého pohybu. 

 

Pokud se chcete odpoutat od běžného života na delší dobu než jeden den, nabízíme také REfresh pobyty. Tyto víkendové í týdenní akce vám umožní "vypnout" a načerpat zásoby vitální energie. Mimo to, si z pobytu také odvezete spoustu zážitků, informací o pohybu a v neposlední řadě upravené pohybové i mentální návyky.

 

Vydej se s námi na cestu a "BUĎ ARCHITEKTEM SVÉHO TĚLA".

DSC_6068.jpg

JSME TÝM SPECIALISTŮ

Mgr. Dana Čechmanová

 

DANA se tak jako Vašek a Michal věnuje pohybu od dětství. V 10ti letech začala hrát závodně házenou. Ve svých 18ti si udělala první instruktorský kurz aerobiku a na Masarykově univerzitě vystudovala obor učitelství pro 1. stupeň se specializací na tělesnou výchovu. Posledních 16let je v zorném poli její pozornosti jóga. V roce 2017 založila Punkjógu, jógové studio v Brně. 

Čtyři roky se věnuje studiu zdravého pohybu a snaží se přepisovat klasickou jógu tak, aby byly respektovány fyziologické a anatomické principy našeho těla.

 

O ostrovech: Nejsme spolu proto, že se potřebujeme. Jsme spolu proto, že chceme. Chceme a dává nám smysl společně tvořit a předávat společnou energii a poznání, dál.

 

“Je to přesně ta chvíle, kdy lidskost, hlas a tlukot srdcí, všechno přesahuje. Chvíle pro OSTROVY POHYBU.”

DSC_4226.jpg
DSC_4616.jpg

Mgr. Michal Elčkner

 

Jestli se o někom dá říci, že žije pohybem a učitelství mu proudí v žilách, tak je to Michal. Svůj první trenérský kurz si udělal v 15 letech a začal trénovat děti ve volejbalovém oddílu. Sám se volejbalu dál věnoval na profesionální úrovni. Vystudoval Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Po studiu na fakultě se pohyboval 10 let ve fitness sektoru jako trenér a následně master trenér v Holmes Place. Dalších 8 let byl lektorem v IQ Akademii. 

 

Poslední 2 roky buduje Element pohybu - studio v Mníšku pod Brdy, kde se věnuje především zdravému cvičení s dětmi a funkčnímu cvičení pro dospělé. Za zmínku jistě stojí, že Michal trénoval českou i slovenskou reprezentaci beachvolejbalu.

O ostrovech: "Ostrovy jsou pro mě možností jak hledat to krásné v nás samých, inspirovat svojí vlastní zkušeností a tvorbou. Díky uchopení pohybu v jeho rozmanitosti, jeho kvalitách, jsme schopni prožít vášeň, vztek nebo smutek a dát tak průchod emocím."

"Spolěčně svítíme, společně jsme OSTROVY POHYBU."

Mgr. Václav Endal

 

Vašek začal se sportem před 26lety, kdy se poprvé postavil na brusle a začal svou kariéru hokejového brankáře. Mimo hokej se aktivně věnoval také tenisu. Počátky jeho vzdělání se zaměřením na pohyb a sport sahají do roku 2007, kdy zahájil své studium na sportovním gymnáziu v Karlových Varech. Dále absolvoval bakalářské a magisterské studium se zaměřením na sport a zdraví na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. K pohybu zaměřenému na postrehabilitaci, zdravotně-kondiční cvičení a pilates se dostal v roce 2015 díky vzdělávací akademii IQ pohyb, kde také pracoval 5let.

 

Aktuálně je studentem doktorantského studia Biomechaniky na FTVS Univerzity Karlovy a svou komplexní praxi provozuje v celostním studiu Duhové Medicíny v Jičíně.

O ostrovech:  "Dokonalost pohybu a osobnosti" je nedosažitelným cílem, ale také neutichající, nekonečnou vnitřní motivací. Objevování se, hledání správných řešení a poznávání, to jsou základní předpoklady pro naplněný, dlouhý život. Tyto předpoklady mě vedli k iniciaci vzniku ostrovů. Nabízíme nové možnosti - propojení informací o pohybu, které jsme získali letitou praxí v oboru zdravého životního stylu, s abstraktními tématy, které mají za cíl oslovit lidskou bytost jako krásný, barevný celek.   

 

"Život je o propojení obou mozkových hemisfér s dobrým záměrem a přesně to jsou pro mě OSTROVY POHYBU."  

DSC_6447_edited.png
148_Punk_20211211.jpg

JSME TU PRO VÁS

DSC_6698.jpg

"KAMKOLI JDEŠ, JDI CELÝM SVÝM SRDCEM"

bottom of page